Radiesse

Radiesse – nowy zabieg na bazie hydroksyapatytu wapnia

Oryginalny preparat nie tylko skutecznie, bezpiecznie i natychmiast wypełnia zmarszczki, ale też modeluje kontur twarzy, dając długotrwały efekt odmłodzenia. Idealny dla osób, które narzekają na widoczne już oznaki upływającego czasu – pogłębienie zmarszczek, bruzd w okolicach nosa, ust i podbródka, zwiotczenie podbródka, opadanie polików, utratę gęstości skóry, szczególnie widoczną w okolicy kości jarzmowych i na policzkach. Zwiększa gęstość skóry, poprawia jej strukturę, jednak bez nadmiernego dodawania objętości Zabieg ten daje też dobre efekty w niechirurgicznej korekcji nosa oraz regeneracji dłoni.

Co to jest Radiesse

Głównym składnikiem preparatu jest hydroksyapatyt wapnia o unikalnym i opatentowanym składzie, identyczny z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach. To gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegu. Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu możliwy jest natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. Z czasem (około 4 miesiące) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach „rusztowanie” i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

Jaki jest mechanizm działania

Preparat zapewnia natychmiastową korekcję. Działanie preparatu w pierwszej fazie opiera się na stworzeniu rusztowania stąd natychmiastowy efekt korekty zmarszczek.
W drugim etapie następuje stymulacja fibroblastów. Z czasem, żel zostaje pochłonięty przez makrofagi i znika. Jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach „rusztowanie” i są czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych.

Czy naprawdę ten zabieg jest tak spektakularny, jak twierdzą specjaliści

Mówiąc obrazowo: twarz młodego człowieka przypomina kształtem literę V. W procesie starzenie litera V się odwraca. Opadają poliki, poszerza się broda. Skóra traci swoje „rusztowanie” tworzone wcześniej przez zanikające włókna kolagenu. Preparat stosowany w zabiegu zbudowany jest z mikrocząsteczek wapnia i specjalnej bazy żelowej, która natychmiast wypełnia zmarszczki. Wstrzyknięta pod skórę substancja tworzy wspomniane wcześniej rusztowanie, które sprawia, że skóra od razu staje się bardziej elastyczna i gęsta. Należy przy tym zaznaczyć, że nie ma tu efektu powiększenia objętości czy tzw. napompowania. Preparat pobudza wydzielanie naturalnego kolagenu, którego utrata, postępująca z wiekiem doprowadziła wcześniej do zwiotczenia skóry. Po czterech miesiącach żel zostaje zaabsorbowany przez makrofagi i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Skóra jest radykalnie odmłodzona.

Czy zabieg jest faktycznie bezpieczny

Tak, potwierdzają to liczne badania kliniczne. Głównym składnikiem preparatu jest hydroksyapatyt wapnia o składzie, identycznym z tym, jaki występuje w ludzkich tkankach – kościach i zębach. Organizm dobrze więc go przyswaja, nie odrzuca; nie ma reakcji alergicznych. Z tego też powodu zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, a pacjent tuż po zabiegu może normalnie funkcjonować. Czasami tylko może pojawić się lekki obrzęk, ból, zasinienia czy zaczerwienienie, które ustępują po kilku dniach.

Jakie są wskazania do zabiegu
 • modelowanie okolic kości jarzmowej oraz linii żuchwy
 • modelowania policzków
 • wypełnienie grzbietów dłoni
 • likwidacji bruzd nosowo – wargowych
 • likwidacji zmarszczek, tzw. „marionetek”
 • niechirurgiczna korekta nosa
 • zagęszczenie skóry
 • blizny potrądzikowe
Przeciwwskazania do zabiegu
 • ciąża, okres karmienia piersią
 • ostre bakteryjne, miejscowe choroby skóry
 • miejscowe stany zapalne, gorączkowe, rumieniowe
 • niewyrównana cukrzyca
 • choroba nowotworowa
 • alergie na stosowany preparat
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew
 • wcześniejsze zabiegi z użyciem wypełniaczy permanentnych
Jak wygląda skóra po zabiegu

Najczęściej zaraz po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Bywa, że w miejscu iniekcji pojawia się lekkie zasinienie, które utrzymuje się przez kilka dni. Do trzech dni można wyczuwać lekkie nierówności w miejscu podania preparatu, może utrzymywać się również lekki obrzęk i tkliwość.

Jakie są efekty zabiegu

Efekty po zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się zazwyczaj ponad rok, a u wielu pacjentów nawet ponad 2 lata. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, ale po 3-4 miesiącach zaleca się konsultację lekarską, podczas której lekarz dokona oceny i w razie potrzeby wykona zabieg uzupełniający. Pacjenci z reguły zaraz po wypełnieniu wracają do pełnej aktywności. Możliwe objawy niepożądane takie jak obrzęk, ból, zasinienia czy zaczerwienienie ustępują zwykle po 2-3 dniach.

NEWSLETTER

Podaj swój adres e-mail i otrzymuj informacje o nowościach i promocjach.

Zgodnie z Art. 6 ust. 1 lit. a RODO w zw. z art. 172 PrTel w zw. z art. 10 ust. 2 uśude. ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej RODO) wyrażam zgodę na otrzymywanie, na wskazany adres poczty elektronicznej, informacji marketingowej od Dr. Katarzyny Mudel. Pełna treść klauzuli

Kontakt

Gabinet Medycyny Estetycznej
Dr Katarzyna Mudel

ul. Niemcewicza 26 lok. 28
klatka B, piętro 2
02-306 Warszawa

+48 505 894 405
katarzyna@drmudel.com

Katarzyna Mudel

Facebook