Korekta kształtu nosa

Niechirurgiczna korekta kształtu nosa – RHINOPLASTYKA NIECHIRURGICZNA

Niechirurgiczna korekta kształtu nosa jest pionierską, rewolucyjną i nieinwazyjną metodą, która stanowi alternatywę dla tradycyjnej operacji korekty nosa. Pozwala uzyskać zadowalający efekt korekcji nosa, unikając bolesnego zabiegu chirurgicznego .Wykorzystując działanie kwasu hialuronowego zabieg pozwala zniwelować garby i nierówności, czy podnieść czubek nosa. Oczywiście poprzez użycie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego nie osiągniemy takich rezultatów, jak w przypadku chirurgicznej korekty nosa, ale znaczną poprawę kształtu, wypełnienie zagłębień, prostowanie grzbietu i optyczne zwężenie nosa.

Jak przebiega zabieg

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, wykonywany w miejscowym znieczuleniu. Na wierzchołek nosa nakłada się krem miejscowo znieczulający. Następnym krokiem jest wstrzyknięcie wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, dobranego do indywidualnych potrzeb pacjenta. Preparat ma zniwelować zagłębienia, wygładzić ostre kąty lub zmienić kąt wierzchołka nosa, przywracając w ten sposób symetrię. Podczas zabiegu pacjent, we współpracy z lekarzem wykonującym zabieg, może utrzymywać pełną kontrolę nad wyglądem nosa, by zoptymalizować efekt. W celu podniesienia wierzchołka nosa można dodatkowo zastosować toksynę. Wykonanie niechirurgicznej korekcji nosa trwa około 30 -40 minut.

Wskazania do zabiegu

Niechirurgiczna korekcja nosa rozwiązuje problem widocznych garbów, opadających wierzchołków, zakrzywionych nosów o widocznej dysproporcji. Nieodzowną zaletą jest bezpieczeństwo i szybkość zabiegu – bez ryzyka powikłań pooperacyjnych, długiej rekonwalescencji, która towarzyszy tradycyjnej rynoplastyce. Zabieg szczególnie polecany u osób, które mają niewielki defekt, a chcą przywrócić okolicy nosa właściwe proporcje.

Efekty zabiegu

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie i dlatego jest w pełni bezpieczna, nie uczula i natychmiast wypełnia obszar poddawany zabiegowi, integralnie łącząc się z tkanką. Kwas hialuronowy wiąże wodę w naskórku oraz pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu – nawet gdy jest stopniowo wchłaniany –  nadal zachowuje efekt wypełnienia. Efekt korekty nosa utrzymuje się nawet do 2 lat. Po zabiegu nos pacjenta wygląda na mniejszy i bardziej atrakcyjny. Sam zabieg nie powoduje utrzymujących się zasinień ani opuchlizny. Bezpośrednio po zabiegu nos może być tkliwy i lekko zaczerwieniony (w zależności od ilości nakłuć). Pacjenci zazwyczaj mogą wrócić do codziennych aktywności, nałożyć makijaż już bezpośrednio po zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • zmiany zapalne w obrębie skóry
  • skłonność do występowania blizn przerostowych
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych

NEWSLETTER

Podaj swój adres e-mail i otrzymuj informacje o nowościach i promocjach.

Zgodnie z Art. 6 ust. 1 lit. a RODO w zw. z art. 172 PrTel w zw. z art. 10 ust. 2 uśude. ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej RODO) wyrażam zgodę na otrzymywanie, na wskazany adres poczty elektronicznej, informacji marketingowej od Dr. Katarzyny Mudel. Pełna treść klauzuli

Kontakt

Gabinet Medycyny Estetycznej
Dr Katarzyna Mudel

ul. Niemcewicza 26 lok. 28
klatka B, piętro 2
02-306 Warszawa

+48 505 894 405
katarzyna@drmudel.com

Katarzyna Mudel

Facebook